Dizains

Mājaslapas dizaina izveidei pamatā ir 2-3 iespējas:

Responsivitāte un mobile first

Dizaina responsivitāte ir funkcionalitāte, kuru var integrēt dažāda tipa dizainos, tos viegli pielāgojot. Jebkuram mūsdienās veidotam dizainam ir jābūt responsīvam – piemērotam ērtai apskatei arī no viedierīcēm, kurām ir salīdzinoši mazi ekrāni.

Tīmekļa vietnes aizvien biežāk tiek pārlūkotas, izmantojot viedtālruņus, tāpēc populāra kļūst mobile first pieeja, prioritāri veidojot nevis desktop versiju, bet lapas dizaina mobilo versiju.

Mājaslapa ar dizaina sagatavi (templates, themes)

Šādu dizainu reizēm sauc par gatavo dizainu, tomēr tas ir atvērts tālākai apstrādei. Sagatavei ir tik lielas modifikācijas iespējas, ka no tās iespējams radīt praktiski unikālu mājaslapas dizainu, vienlaikus saglabājot zemas cenas un ātras izstrādes priekšrocības.

 

Dizaina sagatavēm ir dažādas priekšrocības:

Milzīga izvēle – tūkstošiem dizaina variantu

 • 2000+ responsīvi WordPress dizaini šeit
 • Un vēl tūkstošiem WordPress dizainu šeit

Plašas modifikācijas iespējas

 • Iespēja mainīt krāsas un fotogrāfijas
 • Iespēja mainīt objektu izvietojumu
 • Dizains ir viegli maināms uz citu sagatavi vai individuāli veidotu dizainu

Augsta kvalitāte un vienkārša iegāde

 • Dizaina sagataves izstrādā pieredzējuši profesionāļi
 • Ērtas dizaina skiču meklēšanas iespējas
 • Iespēja nesteidzīgi vairākkārt pārlūkot dizaina variantus pirms iegādes

Resursu ekonomija un ātrums

 • Izdevīga cena, ja nav nepieciešamības dizainu labot un mainīt
 • Dizaina izstrāde projektā neaizņem papildu laiku
 • Var uzreiz redzēt rezultātu

 

Dizaina sagatavēm ir arī trūkumi, taču tie parasti ir atrisināmi:

Garantijas trūkums ilgtermiņā + risinājumi

Līdz ar pirmajiem interneta pārlūkprogrammas atjauninājumiem vai līdz ar jaunu moduļu integrēšanu lapā dizaina sagataves izstrādātājs / pārdevējs bieži vairs negarantē, ka mājaslapā viss izskatīsies un darbosies korekti. Ja ilgtermiņa projektam iegādājas nepiemērotu dizaina sagatavi, tad var gadīties palikt ar mājaslapu, kurā parādās aizvien vairāk nepilnību un defektu.

Ja Klients tomēr vēlas gan konkrēto dizainu, gan arī drošību un garantiju, ka mājaslapa nevainojami darbosies ilgtermiņā, tad labs risinājums ir piesaistīt programmētāju, kurš šim gatavajam dizainam veido pilnīgi jaunu, drošu kodu. Tādā gadījumā Klients maksā vairāk, norēķinoties ne tikai par dizaina sagataves izmantošanas tiesībām, bet papildus apmaksājot arī programmētāja darbu. Arī šāda rīcība var būt pamatota un izdevīga Klientam, kurš ietaupa ievērojamus laika un naudas resursus, salīdzinot ar oriģināla dizaina izveidei iztērētajiem resursiem.

Savam darbam dodam 2 gadu bezmaksas garantiju.

Dizaina sagataves cena nav mājaslapas cena

Ja dizaina pircējs uzstāda mājaslapu pats saviem spēkiem, tad var teikt, ka dizainu bankā redzamā zemā cena ir vienīgās mājaslapas izveides izmaksas (neskaitot domēnu, hostingu, tekstus, tulkojumus utt.), taču reti kuram izdodas visu labi paveikt pašam. Uzstādot mājaslapu, parasti rodas daudz neskaidrību un jautājumu. Tāpēc, lai viss ritētu gludāk, aizņemti uzņēmēji parasti izvēlas uzstādīšanā iesaistīt profesionālu mājaslapas izstrādātāju, kurš spēj veikt izmaiņas dizaina skicē un pielāgot to konkrētā uzņēmuma vajadzībām.

Cita cena izmantošanas / īpašuma tiesībām

Dizainu bankās redzamās zemās cenas ir spēkā tad, ja pircējs iegādājas tikai skices izmantošanas tiesības. Tas nozīmē, ka arī citi uzņēmēji no visas pasaules var izmantot to pašu dizaina skici. Visticamāk, mājaslapas tik un tā sanāks atšķirīgas, jo katrā pabeigtā mājaslapā būs pavisam citi teksti un attēli, kā arī pats dizains, iespējams, būs mazliet mainīts.

Reizēm ir iespējams nopirkt arī skices īpašuma tiesības, taču par tādu cenu, kura ir līdzvērtīga individuāli veidota dizaina izstrādes cenai.

Kvalitatīvu attēlu trūkums + risinājumi

Pirmkārt, nav ieteicams izmantot dizaina sagatavē ietvertās fotogrāfijas, lai visas mājaslapas neizskatītos vienādas.

Otrkārt, bieži pirkšanas brīdī redzamās fotogrāfijas nemaz nenāk līdzi skicei vai arī tās nedrīkst tālāk izmantot savā mājaslapā.

Kvalitatīvi fona attēli bieži ir būtiska mājaslapas dizaina sastāvdaļa. Bez fotogrāfijām skice pēkšņi mēdz izskatīties blāva, nepilnīga un nepabeigta, tāpēc laicīgi jāpārlūko pašam savi attēlu krājumi. Ja Jūsu rīcībā pagaidām nav piemērotu, kvalitatīvu un pietiekami liela izmēra attēlu, tad Jums savlaicīgi jāparedz sadarbība ar fotogrāfu vai arī jāpārmeklē fotobankas.

Mājaslapas izstrādes izmaksas pieaug atbilstoši Jūsu izvēlēto fotoattēlu izmaksām.

Kā izvēlēties īsto mājaslapas dizaina sagatavi

Lai ekonomētu resursus, skiču pārlūkošanu un izvēli vajadzētu veikt sadarbībā ar mājaslapas izstrādātāju.

Tas dod iespēju savlaicīgi apspriesties par to, kuras skices ir atbilstošas no tehniskā viedokļa un kur varētu slēpties zemūdens akmeņi. Mājaslapas izstrādātājs var dot padomu, kurus dizainus nevajag izvēlēties, jo tie nākotnē var sagādāt problēmas. Turklāt, iesaistot izstrādātāju, var veiksmīgāk ieplānot dizainā veicamās izmaiņas, ja nepieciešams.

Jūsu mājaslapas galvenie lietotāji ir Jūsu Klienti, nevis Jūs pats.

Izvēloties dizainu, vajadzētu paturēt prātā Jūsu mērķauditorijas gaumi, nevis fokusēties uz Jūsu personiskajām vēlmēm.