Cik daudz pelna rakstnieki

Vai Jums patīk un padodas rakstīšana ?

Profesionāli rakstnieki atzīst, ka ienākumi no rakstniecības ir neregulāri un neparedzami, tāpec vairāk nekā 50% autoru rakstniecība nav galvenais peļņas avots.

Rokasgrāmata rakstniekiem

Ja esat nolēmis kļūt par profesionālu rakstnieku, The Handbook of Creative Writing* Jums varētu būt īsts atradums.

500 lappuses biezo grāmatu veidojuši angļu, amerikāņu, kanādiešu un austrāliešu autori ar nozīmīgu pieredzi rakstniecībā. Viņi stāsta par dažādu literatūras žanru radīšanas atšķirībām un atklāj nedzirdētas nianses:

  • Tekstu autoriem pirms rakstīšanas jāiesildās tāpat kā mūziķiem un sportistiem
  • Lielāko darba daļu sastāda teksta pārrakstīšana un apnicīga labošana

Profesionālu rakstnieku ienākumi

  • 46% pelna mazāk nekā 5000 mārciņas gadā**
  • 46% respondentu ziņo, ka rakstīšana ir viņu galvenais ienākumu avots (cerams, tā ir tikai sagadīšanās, ka atkal tieši 46%)
  • 3% profesionālu autoru pelna vairāk nekā 100 000 mārciņas gadā

Kam domāta šī grāmata

SEŠI PŪĶI iepazinās ar The Handbook of Creative Writing, pateicoties nodaļai par rakstīšanu interneta videi – Writing for Web.

Labi raksta tie, kuri daudz lasa.

Izrādījās, ka Writing for Web ietvaros apskatītie padomi nav piemēroti mājaslapu tekstu autoriem, bet drīzāk interesēs rakstniekus, kuri vēlas savu daiļliteratūras darbu fragmentus pakāpeniski publicēt internetā.

No vienas puses, The Handbook of Creative Writing iedrošina rakstnieku un kliedē neskaidrības. No otras puses, grāmata ir tik patiesa, ka jauno rakstnieku var arī nobiedēt, jo reizēm patiesība kož acīs.

Ja neņem vērā nodaļas par to, cik grūti ir publicēt savus darbus un cik neuzticami ir rakstnieku ienākumi, varētu pat teikt, ka grāmata ir iedvesmojoša.


Edited by Steven Earnshaw, Edinburgh University Press, 2007

** Tā secināts, aptaujājot 1711 angļu autorus.